Przejdź do treści głównej
3. miejsce w porównywarce

Recenzja FundedNext

Doskonała Trustpilot 4,5 / 5

4,5 na podstawie 77 234 opinii na Trustpilot

Werdykt w sprawie FundedNext

FundedNext, działająca na rynku forex i CFD, opiera się tylko na dwóch ścieżkach: Stellar 1-Step (cel 10%, maksymalna strata 6%) i Stellar 2-Step (8%, a potem 5%, maksymalna strata 10%). Obie mają statyczny drawdown, brak limitu czasu i zwrotne opłaty. Cena jest wysoka, a profit split 95% wymaga płatnej opcji — bazą umowną pozostaje 80%.

  • Payout po 5 dniach
  • Bez limitu czasu
  • Zwrot opłaty
  • Opublikowane zasady
FundedNext FundedNext

Forex / CFD Futures Krypto

Maks. profit split
95 %
Maks. alokacja
300 K $
Rok założenia
2022
  • Rok założenia 2022 · Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Prezes: Syed Abdullah Jayed
  • Zweryfikowano 28 sierpnia 2026

O FundedNext

Dobry wybór dla tradera, który chce stabilnych zasad, statycznego drawdownu i długiej ścieżki scalingu, a przy tym akceptuje wyższą cenę wejścia. Mniej odpowiedni, jeśli grasz z wysoką dźwignią na 1-Step, automatyzujesz strategie na cTrader albo domyślny split 80% ci nie odpowiada.

Platformy i instrumenty: MT4, MT5, cTrader, Match-Trader.

Dowiedz się więcej o FundedNext
Strona główna FundedNext: nagłówek „We sponsor your trading journey” na czarnym tle, ocena Trustpilot z ponad 73 000 opinii, nagrody w 24 h i wsparcie w 44 językach
FundedNext Oficjalna strona, zrzut z 02 września 2026 fundednext.com

Programy FundedNext w skrócie

Zasada Stellar 2-Step (CFD) 2 etapy Stellar 1-Step (CFD) 1 etap
Wielkości kont 6 K – 200 K 6 K – 200 K
Cel zysku 8 % / 5 % 10 %
Maks. strata dzienna 5 % 3 %
Maks. całkowity drawdown 10 % statyczny 6 % statyczny
Min. liczba dni tradingowych 5 2
Limit czasu Bez limitu Bez limitu
Zasada konsekwencji (consistency) Brak Brak
Cena 59,99 USD – 1099,99 USD 65,99 USD – 1099,99 USD
Zwrot opłaty Tak Tak

Mocne strony FundedNext

  • Statyczny drawdown na obu ścieżkach Stellar: limit straty nigdy nie podąża za szczytem equity.
  • Opłaty są zwrotne, aż do trzeciego cyklu wypłaty nagród na Stellar 1-Step.
  • Stellar 2-Step wypłaca 15% celu z fazy challenge jeszcze przed uzyskaniem konta finansowanego.
  • Pierwszy payout po 5 dniach roboczych na 1-Step, potem co 5 dni; scaling sięga 4 mln $ alokacji.
  • Brak limitu czasu, żadnego wykluczonego kraju w opublikowanych warunkach i 4,5/5 przy ponad 77 000 opinii na Trustpilot.

Na co zwrócić uwagę

  • Deklarowany profit split 95% wymaga płatnej opcji: bazą umowną jest 80%.
  • Dźwignia na forex spada do 1:30 w Stellar 1-Step, wobec 1:100 w 2-Step.
  • Ceny są wysokie: 549,99 $ za konto 100 000 $ w 2-Step, 569,99 $ za odpowiednik w 1-Step.
  • EA działają tylko na MT4 i MT5, nie na cTrader ani Match-Trader; copy trading jest objęty ograniczeniami.
  • Metody płatności, zasady news tradingu i utrzymywania pozycji overnight nie figurują w sprawdzonych warunkach.

Dostępne rynki

  • Forex
  • Indeksy
  • Metale
  • Surowce energetyczne
  • Kryptowaluty

Plany i ceny FundedNext

Cena resetu
—
Opłata aktywacyjna
—
Typ drawdownu
Statyczny
Zwrot opłaty
Tak
Cena resetu
—
Opłata aktywacyjna
—
Typ drawdownu
Statyczny
Zwrot opłaty
Tak

Płatność jednorazowa · Bez subskrypcji · Zwrot opłaty

Zasady tradingu FundedNext

  • Trading na newsach —
  • Pozycje przez weekend —
  • Pozycje overnight —
  • Roboty / EA Tak
  • Copy trading Ograniczone
  • Hedging —
  • Scalping —
  • Obowiązkowe KYC Tak
Dźwignia
1:30 na forex w Stellar 1-Step (sprawdzone na oficjalnej stronie); deklarowane 1:100 na forex w Stellar 2-Step
Typ spreadu
—
Prowizja
—

Payouty FundedNext

Profit split
80 %
Maks. profit split
95 %
Pierwszy payout
5 dni
Częstotliwość payoutów
Stellar 1-Step: pierwsza wypłata po 5 dniach roboczych, potem co 5 dni roboczych. Stellar 2-Step: pierwsza wypłata po 21 dniach, potem co 14 dni
Maks. alokacja
300 K
Metody wypłat
—

Scaling plan: Tak

Platformy i instrumenty FundedNext

Platformy i instrumenty

MT4MT5cTraderMatch-Trader

Instrumenty

ForexIndeksyMetaleSurowce energetyczneKryptowaluty

Kraje akceptowane przez FundedNext

Akceptuje traderów z Polski: —

Wykluczone kraje

—

Obowiązkowe KYC: Tak

Nasza pełna recenzja FundedNext

Różnica między dwiema naszymi ocenami opisuje firmę lepiej niż akapit: 98 na 100 za uczciwość zasad, 62 na 100 za cenę. FundedNext sprzedaje jeden z najmniej podchwytliwych regulaminów, jakie udokumentowaliśmy, po wysokiej cenie wejścia. Cały wybór sprowadza się do tego i zależy znacznie bardziej od twojego budżetu niż od stylu.

FundedNext: firma z 2022 roku, działająca z Emiratów

FundedNext wystartowała w 2022 roku i działa z Adżmanu i Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jej założyciel, Syed Abdullah Jayed, jest wymieniony z nazwiska w danych strukturalnych oficjalnej strony. W sektorze, w którym wielu operatorów nie publikuje nazwiska żadnego członka zarządu, taka identyfikacja ma znaczenie.

Cztery lata działalności stawiają firmę powyżej średniej przeżywalności w segmencie, nie czyniąc z niej gracza historycznego. Nasz filar zaufania wynosi 81 na 100: solidnie, ale nie na szczycie. Wspiera go stwierdzona skala — strona podaje ponad 306 milionów dolarów nagród wypłaconych traderom w ponad 170 krajach w sierpniu 2026 roku, a firma ma ocenę 4,5 na 5 przy ponad 77 000 opinii na Trustpilot. Próby tej wielkości nie da się sfabrykować i wskazuje ona co najmniej, że duża liczba traderów otrzymała wypłaty.

Kwestia organizacyjna: FundedNext prowadzi osobny dział futures, na Tradovate i NinjaTrader, którego zasady i ceny nie mają nic wspólnego z ofertą CFD. Wszystko, co poniżej, dotyczy ścieżek CFD.

Dwie ścieżki FundedNext i jeden sposób liczenia drawdownu

Oferta CFD składa się tylko z dwóch produktów, co ogranicza ryzyko pomylenia regulaminów.

Stellar 2-Step wymaga 8% zysku w pierwszej fazie, a następnie 5% w drugiej, przy dziennej stracie ograniczonej do 5% i całkowitej do 10%. Minimum pięć dni tradingowych na fazę, bez limitu czasu. Wielkości od 6 000 do 200 000 USD, w cenach od 59,99 do 1 099,99 USD.

Stellar 1-Step wymaga 10% w jednej fazie, zaostrza dzienną stratę do 3% i całkowitą do 6% oraz wymaga tylko 2 dni tradingowych. Te same wielkości, od 65,99 do 1 099,99 USD.

Decydujący punkt jest wspólny dla obu: drawdown jest statyczny. Twoja podłoga jest ustalona na saldzie początkowym i nigdy się nie przesuwa. Na 2-Step konto nie może nigdy spaść poniżej 90% salda początkowego, niezależnie od tego, czy w międzyczasie byłeś wyraźnie na plusie. Na 1-Step tolerancja spada do 6% tego samego salda początkowego.

To tłumaczy ocenę 98 za zasady. Trailing drawdown podnosi twoją podłogę przy każdym nowym szczycie i zmniejsza margines błędu w miarę, jak zarabiasz. Tutaj każdy zarobiony dolar to dolar dodatkowej poduszki. Dodaj brak limitu czasu i brak jakiejkolwiek zasady konsekwencji w warunkach, z którymi się zapoznaliśmy: nic nie zmusza cię do szybkiego tradingu ani do sztucznego wygładzania zysków.

1-Step w FundedNext kosztuje więcej i daje mniejszą dźwignię

Wbrew intuicji, ale sprawdzone: ścieżka jednofazowa jest droższa od dwufazowej przy każdej wielkości, z wyjątkiem konta 200 000 USD, gdzie obie kosztują 1 099,99 USD. Za konto 100 000 USD zapłacisz 549,99 USD w 2-Step wobec 569,99 USD w 1-Step.

Dźwignia pogłębia różnicę. Forex spada do 1:30 na Stellar 1-Step, wobec 1:100 deklarowanego na 2-Step. W praktyce osiągnięcie 10% przy trzykrotnie niższej dźwigni i dziennej stracie ograniczonej do 3% wymaga albo cięższych pozycji pod względem zaangażowanego kapitału, albo większej liczby transakcji, albo łapania szerszych ruchów. Format, który wydaje się najszybszy, jest w rzeczywistości najbardziej wymagający pod względem precyzji egzekucji.

2-Step częściowo rekompensuje swoją cenę rzadkim mechanizmem: wypłaca nagrodę równą 15% celu zysku osiągniętego w fazie challenge’u, a więc jeszcze przed przekazaniem konta finansowanego. Opłaty podlegają zwrotowi na obu ścieżkach; na 1-Step zwrot następuje przy trzecim cyklu nagród.

Profit split w FundedNext: 80% umownie, 95% w płatnej opcji

Liczba 95% jest eksponowana wszędzie. Bazą umowną jest 80%. Przejście na wyższą stawkę wymaga płatnego add-onu, kupowanego dodatkowo do challenge’u. Jeśli budujesz plan zysków na 95%, musisz wliczyć ten dodatkowy koszt w i tak wysoką cenę wejścia. Nasza ocena 89 za wypłaty nagradza częstotliwość wypłat, a nie deklarowaną stawkę.

Ta częstotliwość właśnie radykalnie różni się między obiema ścieżkami. Na Stellar 1-Step pierwsza wypłata następuje po 5 dniach roboczych, a potem co 5 dni roboczych. Na Stellar 2-Step na pierwszą trzeba czekać 21 dni, a potem liczyć 14 dni między kolejnymi. Dla tradera, który żyje ze swojej działalności, ta różnica waży więcej niż 20 USD różnicy w cenie wejścia na koncie 100 000 USD.

Czego nie mówią warunki opublikowane przez FundedNext

To punkt, który trzeba potraktować uczciwie, i wyjaśnia on naszą ocenę 73 za wsparcie i informację.

Warunki, z którymi się zapoznaliśmy, nie precyzują metod płatności wypłat. Nie precyzują też zasad tradingu w czasie publikacji danych makroekonomicznych ani utrzymywania pozycji overnight lub przez weekend. Rodzaj spreadu i struktura prowizji nie są udokumentowane. Cena resetu i ewentualne opłaty aktywacyjne również nie. To nie są zakazy: to niewiadome, a niewiadoma dotycząca news tradingu może kosztować konto kogoś, czyja strategia się na nim opiera.

Expert Advisors są dozwolone, ale wyłącznie na MT4 i MT5. Jeśli automatyzujesz na cTrader lub Match-Trader — dwóch pozostałych oferowanych platformach — twoje narzędzie nie zadziała. Copy trading jest uregulowany: kopiowanie między kontami należącymi do różnych właścicieli jest zabronione.

Ostatnia uwaga, dotycząca skalowania. Plan istnieje, a maksymalna alokacja, jaką udało nam się udokumentować, to 300 000 USD, osiągane przez łączenie kont FundedNext. Krąży liczba 4 000 000 USD; nie potwierdziliśmy jej w żadnym źródle i jej nie uwzględniamy. Jeśli twoja decyzja o zakupie opiera się na siedmiocyfrowym suficie, poproś o pisemne potwierdzenie tej kwestii przed zapłatą.

Profil, do którego pasuje model FundedNext

Cierpliwy i selektywny trader jest tu u siebie. Bez zegara, stała podłoga, żadne opublikowane wymogi regularności i poduszka, która raz zbudowana, pozostaje. Ten, kto już stracił konto na trailingu po tym, jak był wyraźnie na plusie, od razu zrozumie, co kupuje. Profil nastawiony na krótki obieg gotówki znajdzie natomiast w 5-dniowym cyklu roboczym 1-Step rytm trudny do przebicia.

I odwrotnie: jeśli twój budżet jest ograniczony i przewidujesz kilka podejść, cena wejścia staje się prawdziwym problemem — nasza ocena 62 za cenę to nie szczegół, a ponieważ koszt resetu nie jest opublikowany, nie możesz z góry oszacować całkowitego budżetu. Jeśli pracujesz na wysokiej dźwigni na forexie, 1-Step z 1:30 cię upośledza. Jeśli automatyzujesz na cTrader, szukaj gdzie indziej. A jeśli domyślne 80% splitu ci nie wystarcza, wyceń add-on, zanim porównasz z konkurencją.

Co sprawdzić na stronie FundedNext przed zapłatą

Trzy rzeczy. Dokładną cenę opcji podnoszącej split do 95%, bo nie jest wliczona w cenę challenge’u. Sposób liczenia drawdownu w produkcie, który wkładasz do koszyka: obie ścieżki CFD mają drawdown statyczny, ale dział futures podlega odrębnemu regulaminowi. Oraz zasady news tradingu i utrzymywania pozycji overnight, nieobecne w opublikowanych warunkach, z którymi mogliśmy się zapoznać.

Dodaj formalności: obowiązkowe KYC, minimalny wiek 18 lat. W opublikowanych warunkach nie figuruje żaden wykluczony kraj, co na tym rynku jest rzadkie, ale sprawdź swoją jurysdykcję w momencie rejestracji, a nie po pierwszej wypłacie. Dane zweryfikowane 28 sierpnia 2026 roku.

FundedNext w liczbach

Ocena ogólna

Doskonała Trustpilot 4,5 / 5

4,5 na podstawie 77 234 opinii na Trustpilot

Zaktualizowano

Zaufanie i historia 25 % 81
Warunki tradingu 20 % 92
Payouty 20 % 89
Uczciwość zasad 15 % 98
Cena i wartość 10 % 62
Wsparcie i UX 10 % 73

Jak oceniamy

Incydenty i kontrowersje FundedNext

Brak udokumentowanych incydentów.

Historia zmian FundedNext

  1. Program Stellar 1-Step jest teraz droższy od 2-Step przy tej samej wielkości konta, z wyjątkiem progu 200 000 $.

Alternatywy dla FundedNext

Co mówią zweryfikowane źródła

Trustpilot Trustpilot 4,5 / 5

4,5 na podstawie 77 234 opinii na Trustpilot · Zaufanie i historia 81/100

Zweryfikowano 28 sierpnia 2026

Nasza własna ocena

« Dobry wybór dla tradera, który chce stabilnych zasad, statycznego drawdownu i długiej ścieżki scalingu, a przy tym akceptuje wyższą cenę wejścia. Mniej odpowiedni, jeśli grasz z wysoką dźwignią na 1-Step, automatyzujesz strategie na cTrader albo domyślny split 80% ci nie odpowiada. »

Werdykt profilu · ocena 85/100

Najczęstsze pytania o FundedNext

Czy FundedNext to wiarygodna firma?
FundedNext działa od 2022, co stanowi znaczącą historię w branży, w której większość graczy istnieje krócej niż trzy lata. Jej ocena na Trustpilot wynosi 4.5/5 na podstawie 77 234 opinii. Przyznajemy jej 85/100, w tym 81/100 w filarze zaufania i historii.
Ile kosztuje challenge FundedNext?
Najtańsza ewaluacja FundedNext zaczyna się od 59,99 USD. Wielkości kont wynoszą od 6 K do 200 K, a opłaty rosną wraz z wielkością. Opłata jest zwracana przy pierwszym payoucie: rzeczywisty koszt wynosi zero, jeśli zaliczysz ewaluację i wypłacisz środki.
Jak działają payouty w FundedNext?
O pierwszą wypłatę można wnioskować po 5 dniach na koncie finansowanym. Kolejne payouty są realizowane Stellar 1-Step: pierwsza wypłata po 5 dniach roboczych, potem co 5 dni roboczych. Stellar 2-Step: pierwsza wypłata po 21 dniach, potem co 14 dni. Trader zachowuje 80% zysków, do 95% ze scalingiem.
Jakie zasady drawdownu obowiązują w FundedNext?
FundedNext stosuje drawdown statyczny. Maksymalna całkowita strata wynosi 10% konta. Limit dzienny wynosi 5%. Drawdown statyczny liczy się od salda początkowego i nigdy się nie przesuwa: to najprostszy typ do śledzenia.
Jakie są główne zasady challenge’u FundedNext?
Nie ma żadnego limitu czasu na zaliczenie etapów ewaluacji. Żadna zasada konsekwencji nie ogranicza udziału zysku wypracowanego w ciągu jednego dnia. Wymagana minimalna liczba dni tradingowych: 5.

Źródła FundedNext