Recenzja The5ers
Werdykt w sprawie The5ers
Założona w 2016 roku w Izraelu The5ers to jedna z najstarszych wciąż działających prop firm forex. Jej główną zaletą jest regulamin: statyczny drawdown we wszystkich programach, brak limitu czasu i brak zasady spójności. Zakres dostępnych instrumentów pozostaje jednak wąski — forex, indeksy, metale i futures, bez krypto i akcji.
- Payout po 14 dniach
- Bez limitu czasu
- Zwrot opłaty
- Opublikowane zasady
Forex / CFD Futures
- Maks. profit split
- 100 %
- Maks. alokacja
- 500 K $
- Rok założenia
- 2016
- Rok założenia 2016 · Izrael
- Prezes: Gil Ben Hur
- Wykluczone kraje: 19
- Zweryfikowano 28 sierpnia 2026
O The5ers
The5ers pasuje cierpliwemu traderowi, który chce czytelnych i przewidywalnych ram ryzyka, bez odliczania czasu i bez limitu na dobre dni. Słabo sprawdzi się u kogoś, kto handluje krypto lub akcjami albo zależy mu na otrzymywaniu payoutów przelewem bankowym.
Platformy i instrumenty: MT5, cTrader, TradingView.
Dowiedz się więcej o The5ers
Programy The5ers w skrócie
| Zasada | High Stakes 2 etapy | Hyper Growth 1 etap | Pro Growth 1 etap | Bootcamp 3 etapy |
|---|---|---|---|---|
| Wielkości kont | 2,5 K – 100 K | 5 K – 50 K | 5 K – 20 K | 20 K – 250 K |
| Cel zysku | 10 % / 5 % | 10 % | 10 % | 6 % / 6 % |
| Maks. strata dzienna | 5 % | 3 % | 3 % | — |
| Maks. całkowity drawdown | 10 % statyczny | 6 % statyczny | 6 % statyczny | 5 % statyczny |
| Min. liczba dni tradingowych | 3 | — | 3 | — |
| Limit czasu | Bez limitu | Bez limitu | Bez limitu | Bez limitu |
| Zasada konsekwencji (consistency) | Brak | Brak | Brak | Brak |
| Cena | 39 USD – 545 USD | — | — | — |
| Zwrot opłaty | Tak | — | — | — |
Mocne strony The5ers
- Dziewięć lat nieprzerwanej działalności od 2016 roku, jedna z najdłuższych historii w branży forex.
- Statyczny drawdown we wszystkich programach: limit jest ustalany na starcie i nigdy nie podnosi się wraz z zyskami.
- Brak limitu czasu na zaliczenie etapów i brak zasady spójności w High Stakes.
- Profit split zaczyna się od 80% i sięga 100% dzięki planowi scalingu, do 500 000 $ alokacji.
- Zwrot opłat za challenge High Stakes i próg wejścia od 39 $ za konto 5000 $.
Na co zwrócić uwagę
- Instrumenty ograniczone do forex, indeksów, metali i futures: ani krypto, ani akcji.
- Wypłaty wyłącznie w krypto lub przez Rise — bez klasycznego przelewu bankowego, przy minimum 150 $.
- Konto jest zamykane po 30 kolejnych dniach bez żadnej transakcji, także w fazie finansowanej.
- Dźwignia obniżona do 1:30 w Hyper Growth i Pro Growth, wobec 1:100 w High Stakes.
- Zasady dotyczące tradingu na newsach, botów, scalpingu i hedgingu nie są publikowane.
Dostępne rynki
- Forex
- Indeksy
- Metale
- Futures
Plany i ceny The5ers
- 2,5 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 5 K 39 USD Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 10 K 78 USD Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 25 K 195 USD Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 50 K 309 USD Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- Najpopularniejszy 100 K 545 USD Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- Cena resetu
- —
- Opłata aktywacyjna
- —
- Typ drawdownu
- Statyczny
- Zwrot opłaty
- Tak
- 5 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 10 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 20 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 50 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- Cena resetu
- —
- Opłata aktywacyjna
- —
- Typ drawdownu
- Statyczny
- Zwrot opłaty
- —
- 5 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 10 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 20 K — Cel 10 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- Cena resetu
- —
- Opłata aktywacyjna
- —
- Typ drawdownu
- Statyczny
- Zwrot opłaty
- —
- 20 K — Cel 6 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- Najpopularniejszy 100 K — Cel 6 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- 250 K — Cel 6 % Payout do 100 % Wybierz ten plan
- Cena resetu
- —
- Opłata aktywacyjna
- —
- Typ drawdownu
- Statyczny
- Zwrot opłaty
- —
Płatność jednorazowa · Bez subskrypcji · Zwrot opłaty
Zasady tradingu The5ers
- Trading na newsach —
- Pozycje przez weekend —
- Pozycje overnight —
- Roboty / EA —
- Copy trading Ograniczone
- Hedging —
- Scalping —
- Obowiązkowe KYC Tak
- Dźwignia
- 1:100 w High Stakes; 1:30 w Hyper Growth i Pro Growth
- Typ spreadu
- —
- Prowizja
- —
Payouty The5ers
- Profit split
- 80 %
- Maks. profit split
- 100 %
- Pierwszy payout
- 14 dni
- Częstotliwość payoutów
- Pierwsza wypłata 14 dni po uzyskaniu konta finansowanego, potem co dwa tygodnie; minimalna wypłata 150 $
- Maks. alokacja
- 500 K
- Metody wypłat
- Krypto (USDT/USDC) i Rise
Scaling plan: Tak
Platformy i instrumenty The5ers
Platformy i instrumenty
MT5cTraderTradingView
Instrumenty
ForexIndeksyMetaleFutures
Kraje akceptowane przez The5ers
Akceptuje traderów z Polski: Tak
Wykluczone kraje
Afganistan, Białoruś, Burundi, Republika Środkowoafrykańska, Kuba, Erytrea, Iran, Irak, Izrael, Liban, Libia, Mjanma (Birma), Korea Północna, Rosja, Somalia, Sudan, Syria, Wenezuela i Jemen
Obowiązkowe KYC: Tak
Nasza pełna recenzja The5ers
W naszych sześciu filarach oceny The5ers zdobywa 98 na 100 za uczciwość zasad. To jej najlepsza ocena, tuż przed 96 za zaufanie — ale różnica wobec reszty tabeli jest wyraźna: cena spada do 62, warunki tradingu do 73. Ten rozstrzał dobrze opisuje firmę — regulamin o rzadko spotykanej przejrzystości, oparty na wąskiej ofercie i cenniku, którego nie udało nam się w pełni zweryfikować.
The5ers: dziewięć lat działalności i kierownictwo, co do którego nasze źródła się różnią
Założona w 2016 roku w Izraelu pod nazwą The 5%ers, należy do najstarszych wciąż działających prop firm forex. W sektorze, w którym większość marek nie dożywa trzecich urodzin, dziewięć lat ciągłości to samo w sobie istotna informacja i to ona podnosi naszą ocenę zaufania do 96 na 100. Nastroje publiczne idą w tym samym kierunku: 4,7 na Trustpilot przy 36 279 opiniach.
Założycielem jest Gil Ben Hur. Co do tożsamości obecnego szefa nasze źródła się nie zgadzają — niektóre wymieniają Saula Lokiera jako CEO. Nie rozstrzygnęliśmy tego i wolimy to zasygnalizować, niż wybierać wersję na chybił trafił. Szerzej: nasz wskaźnik pewności dla tej recenzji to medium, a nie high — kilka wartości opiera się na jednym źródle. Poniżej przeczytasz, które.
W naszych danych o ograniczeniach warto odnotować jeden szczegół: Izrael figuruje wśród 19 wykluczonych krajów, czyli sam kraj siedziby. Tej listy nie udało się ponownie zweryfikować w oficjalnym źródle i prawdopodobnie nie jest ona wyczerpująca. Francji na niej nie ma. Minimalny wiek to 18 lat, a KYC jest obowiązkowe.
Cztery programy The5ers, tylko jeden z publicznym cennikiem
High Stakes to główna ścieżka, dwuetapowa, od 2 500 do 100 000 USD. Cele 10%, a potem 5%, dzienna strata 5%, maksymalna strata 10%, minimum trzy zyskowne dni, dźwignia 1:100, brak limitu czasu i brak zasady konsekwencji. Opłaty są zwracane.
Hyper Growth i Pro Growth to formaty jednoetapowe: cel 10%, dzienna strata 3%, stop-out 6%, dźwignia obniżona do 1:30. Pierwszy obejmuje od 5 000 do 50 000 USD, drugi kończy się na 20 000 USD. Bootcamp to ścieżka trzystopniowa — 20 000 USD, 100 000 USD, a potem 250 000 USD — z celem 6% na każdym etapie, drawdownem 5% i obowiązkowym stop-lossem na każdej pozycji; dla tego formatu nie opublikowano żadnej dziennej straty.
W kwestii cen trzeba być precyzyjnym, bo to tu angażujesz swoje pieniądze. Nasz cennik High Stakes rozciąga się od 39 USD (konto 5 000 USD) do 545 USD (konto 100 000 USD), przez 78, 195 i 309 USD. Tylko 78 i 545 USD zostały potwierdzone przez porównanie kilku źródeł. Kwoty 39, 195 i 309 USD pochodzą z jednego źródła i wymagają ponownej weryfikacji. Ceny konta 2 500 USD nie ma w naszych danych, podobnie jak cen Hyper Growth, Pro Growth i Bootcamp. Do tego porównywarki wciąż pokazują stare cenniki — konta 20 000 i 60 000 USD, ceny sięgające 875 USD — które są nieaktualne. Nie traktuj żadnej z tych liczb jako pewnika, łącznie z naszymi.
Statyczny drawdown The5ers, zastosowany w praktyce
Wszystkie cztery programy stosują drawdown statyczny. To cecha, która tłumaczy ocenę 98 za zasady, i warto przełożyć ją na euro, a nie na zasadę.
Na koncie High Stakes 100 000 USD limit 10% ustala podłogę na 90 000 USD w dniu zakupu. Ta podłoga nigdy więcej się nie przesuwa. Podnieś konto do 112 000 USD, zjedź do 91 000 USD: nadal jesteś w grze. Przy trailing drawdownie ta sama trajektoria wyeliminowałaby cię dużo wcześniej, bo każdy nowy szczyt podniósłby próg pod twoimi stopami. W praktyce statyczny drawdown daje ci prawo do oddania zysków bez śmierci konta — a to dokładnie sytuacja tradera po dobrej serii, po której przychodzi seria strat.
Dodaj brak odliczania czasu i brak zasady konsekwencji na High Stakes: możesz trzy tygodnie czekać na swój setup, a potem zrealizować większość celu w dwóch sesjach. Niewiele firm pozwala na jedno i drugie.
W The5ers arytmetyka zależy od programu
To punkt, którego strony sprzedażowe nie eksponują. Na High Stakes w fazie 1 musisz wygenerować 10% przy 10% marginesu: stosunek wynosi jeden do jednego. W fazie 2 cel spada do 5%, a podłoga pozostaje na 10% — stosunek przechodzi na dwa do jednego na twoją korzyść. To ścieżka, która robi się łatwiejsza w miarę postępów.
Hyper Growth i Pro Growth działają odwrotnie. Trzeba tam wypracować 10% zysku, mając tylko 6% maksymalnej straty — niekorzystny stosunek — do tego z dzienną stratą zawężoną do 3%. Na koncie Hyper Growth 50 000 USD oznacza to 5 000 USD do zarobienia, 3 000 USD całkowitego marginesu i 1 500 USD maksymalnej dziennej straty. A dźwignia spada z 1:100 do 1:30, co zmniejsza wielkość pozycji przy tej samej zmienności. Jeden etap zamiast dwóch nie oznacza, że jest prościej.
Między nimi jest zasadnicza różnica: na Hyper Growth dotknięcie dziennego limitu jedynie zawiesza dzień tradingowy. Na Pro Growth zamyka konto. Pro Growth wymaga ponadto trzech zyskownych dni i zaczyna od podziału 75% zamiast 80%. Jeśli wahasz się między tymi dwoma formatami, kluczowa jest właśnie ta kwestia, a nie cena.
Klauzula trzydziestu dni w The5ers
Konto jest zamykane po 30 kolejnych dniach bez żadnej transakcji, łącznie z fazą finansowaną. To nie jest zasada challenge’u, lecz stała zasada. Finansowany trader, który wyjeżdża na długi urlop, choruje albo postanawia poczekać na korzystniejszy kontekst rynkowy, traci konto, nie naruszywszy żadnego limitu ryzyka. To główny powód utraty konta niezwiązany z wynikami w tej firmie, a łatwo go uniknąć — pod warunkiem, że się o nim wie.
Wypłaty w The5ers: dwa kanały, nie trzy
Filar wypłat ma ocenę 91 i merytorycznie na nią zasługuje. Pierwsza wypłata następuje 14 dni po uzyskaniu konta finansowanego, a potem co dwa tygodnie. Podział zaczyna się od 80% i rośnie do 100%, ze stałymi płatnościami, w ramach scaling planu. Maksymalna alokacja to 500 000 USD — krążąca u niektórych porównywarek liczba 4 mln USD nie została potwierdzona na oficjalnej stronie, nie buduj na niej swojego planu.
Tarcie leży gdzie indziej. Wypłaty odbywają się wyłącznie w krypto lub przez Rise: żadnego klasycznego przelewu bankowego. Jeśli nie masz ani portfela krypto, ani konta Rise, musisz je założyć przed pierwszą wypłatą, z konwersją i opodatkowaniem, jakie to oznacza we Francji. Minimalna wypłata to 150 USD, co odpowiada 187,50 USD zysku brutto przy splicie 80% — pomijalne na koncie 100 000 USD, ale realne na koncie 5 000 USD, gdzie potrzeba 3,75% wyniku, by osiągnąć próg.
Czego regulamin The5ers nie publikuje
Nasza ocena 73 za warunki tradingu wynika z dwóch rzeczy. Po pierwsze z zakresu instrumentów: forex, indeksy, metale i futures, bez krypto i akcji. Platformy to MT5, cTrader i TradingView — klienci z USA mają dostęp tylko do TradingView. Match-Trader i DXtrade, wymieniane w niektórych zestawieniach, nie są oferowane. Istnieje ponadto odrębna oferta futures, z programami Basecamp i Rebate w wersjach 25 000 i 50 000 USD, na własnej platformie.
Po drugie z luki w dokumentacji. Nie znaleźliśmy opublikowanego stanowiska w sprawie tradingu w czasie publikacji danych, Expert Advisors, scalpingu, hedgingu, utrzymywania pozycji overnight lub przez weekend. Jedynie copy trading jest wyraźnie ograniczony. Rodzaj spreadu i poziom prowizji również nie są publikowane. Nieopublikowana zasada to nie brak zasady: może istnieć w ogólnych warunkach i zostać użyta przeciwko tobie po osiągnięciu zysku.
The5ers: dla kogo, a dla kogo nie
The5ers pasuje do cierpliwego tradera forex, który chce przewidywalnych ram ryzyka: bez odliczania czasu, bez limitu na najlepsze dni, z podłogą ustaloną raz na zawsze. Format High Stakes, ze zwrotem opłat i niską ceną wejścia, to najlepszy punkt wejścia na pierwszy challenge w tej firmie.
Słabo pasuje do kogoś, kto handluje krypto lub akcjami, kto potrzebuje otrzymywać wypłaty przelewem bankowym, kto handluje sporadycznie z długimi przerwami, i do kogoś, kto celuje w alokację powyżej 500 000 USD. Formaty jednoetapowe, mimo pozornej prostoty, są dla traderów, którzy potrafią utrzymać napięty stosunek zysku do ryzyka przy dźwigni 1:30.
Co sprawdzić na stronie The5ers przed zapłatą
Po pierwsze dokładną cenę wybranego produktu: trzy z pięciu cen w naszym cenniku opierają się na jednym źródle. Następnie stan listy krajów objętych ograniczeniami, której nie mogliśmy ponownie zweryfikować u źródła. Potem, jeśli wybierasz format jednoetapowy, co uruchamia dzienny limit — zawieszenie czy zamknięcie, odpowiedź zależy od programu. Na koniec zasady tradingu nieopublikowane w naszych danych: poszukaj oficjalnego stanowiska w sprawie newsów, robotów i scalpingu, zanim wydasz 545 USD, a nie po pierwszej odrzuconej wypłacie.
Dane zweryfikowane 28 sierpnia 2026 roku.
The5ers w liczbach
Ocena ogólna
Doskonała Trustpilot 4,7 / 54,7 na podstawie 36 279 opinii na Trustpilot
Zaktualizowano
Incydenty i kontrowersje The5ers
Brak udokumentowanych incydentów.
Historia zmian The5ers
- Zaktualizowany cennik High Stakes: konta od 2500 do 100 000 $. Dawne progi 20 000 i 60 000 $ pokazywane przez niektóre porównywarki nie są już oferowane.
Alternatywy dla The5ers
Co mówią zweryfikowane źródła
4,7 na podstawie 36 279 opinii na Trustpilot · Zaufanie i historia 96/100
Zweryfikowano 28 sierpnia 2026
« The5ers pasuje cierpliwemu traderowi, który chce czytelnych i przewidywalnych ram ryzyka, bez odliczania czasu i bez limitu na dobre dni. Słabo sprawdzi się u kogoś, kto handluje krypto lub akcjami albo zależy mu na otrzymywaniu payoutów przelewem bankowym. »
Werdykt profilu · ocena 86/100
- the5ers.com/high-stakes/
- the5ers.com/hyper-growth/
- the5ers.com/the5ers-scaling-program-how-funded-traders-grow-their-capital/
- propfirmsfinder.com/prop-firm/the5ers/challenges/
Źródła cytowane w profilu: 6
Najczęstsze pytania o The5ers
Czy The5ers to oszustwo?
Jaka jest cena wejścia w The5ers?
Jak szybko płaci The5ers?
Jakie zasady drawdownu obowiązują w The5ers?
Czy The5ers akceptuje traderów z Polski?
Jakie są główne zasady challenge’u The5ers?
Źródła The5ers
- https://the5ers.com/high-stakes/
- https://the5ers.com/hyper-growth/
- https://the5ers.com/the5ers-scaling-program-how-funded-traders-grow-their-capital/
- https://propfirmsfinder.com/prop-firm/the5ers/challenges/
- https://proptradingvibes.com/blog/the5ers-faq
- https://propfirmmatch.com/prop-firm-challenges/the-5-ers---high-stakes-challenge---2-steps-10k