Review van The5ers
Ons oordeel over The5ers
The5ers, in 2016 opgericht in Israël, is een van de oudste forex prop firms die nog actief zijn. De belangrijkste troef is het reglement: statische drawdown op alle programma's, geen tijdslimiet en geen consistentieregel. Het verhandelbare universum blijft daarentegen beperkt — forex, indices, metalen en futures, zonder crypto of aandelen.
- Payout na 14 dagen
- Geen tijdslimiet
- Kosten terugbetaald
- Regels gepubliceerd
Forex / CFD Futures
- Max. profit split
- 100 %
- Max. allocatie
- 500 K $
- Opgericht in
- 2016
- Opgericht in 2016 · Israël
- Bestuurder: Gil Ben Hur
- 19 landen uitgesloten
- Geverifieerd op 28 augustus 2026
Over The5ers
The5ers past bij de geduldige trader die een overzichtelijk en voorspelbaar risicokader wil, zonder aftelklok en zonder plafond op zijn goede dagen. Het past slecht bij wie crypto of aandelen verhandelt, of bij wie zijn payouts per bankoverschrijving wil ontvangen.
Platforms en instrumenten: MT5, cTrader, TradingView.
Meer over The5ers
Programma's van The5ers in één oogopslag
| Regel | High Stakes 2 fasen | Hyper Growth 1 fase | Pro Growth 1 fase | Bootcamp 3 fasen |
|---|---|---|---|---|
| Accountgroottes | 2,5 K – 100 K | 5 K – 50 K | 5 K – 20 K | 20 K – 250 K |
| Winstdoel | 10 % / 5 % | 10 % | 10 % | 6 % / 6 % |
| Max. dagelijks verlies | 5 % | 3 % | 3 % | — |
| Max. totale drawdown | 10 % statisch | 6 % statisch | 6 % statisch | 5 % statisch |
| Min. aantal tradingdagen | 3 | — | 3 | — |
| Tijdslimiet | Onbeperkt | Onbeperkt | Onbeperkt | Onbeperkt |
| Consistentieregel | Geen | Geen | Geen | Geen |
| Prijs | US$ 39 – US$ 545 | — | — | — |
| Terugbetaalbare kosten | Ja | — | — | — |
Sterke punten van The5ers
- Negen jaar onafgebroken actief sinds 2016, een van de langste trackrecords in de forexsector.
- Statische drawdown op alle programma's: de limiet ligt vanaf de start vast en stijgt nooit mee met de winst.
- Geen tijdslimiet om de fasen te halen, en geen consistentieregel op High Stakes.
- De profit split begint bij 80% en bereikt via het scaling plan 100%, tot $500.000 aan allocatie.
- Kosten van de High Stakes-challenge terugbetaald, en een instapprijs vanaf $39 op het account van $5.000.
Aandachtspunten
- Instrumenten beperkt tot forex, indices, metalen en futures: geen crypto en geen aandelen.
- Opnames alleen in crypto of via Rise — geen klassieke bankoverschrijving, en een minimum van $150.
- Een account wordt gesloten na 30 opeenvolgende dagen zonder één enkele trade, ook in de gefinancierde fase.
- Leverage teruggebracht tot 1:30 op Hyper Growth en Pro Growth, tegenover 1:100 op High Stakes.
- De regels voor news trading, bots, scalping en hedging zijn niet gepubliceerd.
Beschikbare markten
- Forex
- Indices
- Metalen
- Futures
Plannen en prijzen van The5ers
- 2,5 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 5 K US$ 39 Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 10 K US$ 78 Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 25 K US$ 195 Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 50 K US$ 309 Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- Meest gekozen 100 K US$ 545 Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- Prijs van een reset
- —
- Activeringskosten
- —
- Type drawdown
- Statisch
- Terugbetaalbare kosten
- Ja
- 5 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 10 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 20 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 50 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- Prijs van een reset
- —
- Activeringskosten
- —
- Type drawdown
- Statisch
- Terugbetaalbare kosten
- —
- 5 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 10 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 20 K — Doel 10 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- Prijs van een reset
- —
- Activeringskosten
- —
- Type drawdown
- Statisch
- Terugbetaalbare kosten
- —
- 20 K — Doel 6 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- Meest gekozen 100 K — Doel 6 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- 250 K — Doel 6 % Payout tot 100 % Kies dit plan
- Prijs van een reset
- —
- Activeringskosten
- —
- Type drawdown
- Statisch
- Terugbetaalbare kosten
- —
Eenmalige betaling · Geen abonnement · Kosten terugbetaald
Tradingregels van The5ers
- Nieuwstrading —
- Posities in het weekend —
- Overnight posities —
- Robots / EA's —
- Copy trading Beperkt
- Hedging —
- Scalping —
- KYC verplicht Ja
- Hefboom
- 1:100 op High Stakes; 1:30 op Hyper Growth en Pro Growth
- Type spread
- —
- Commissie
- —
Payouts bij The5ers
- Profit split
- 80 %
- Max. profit split
- 100 %
- Eerste payout
- 14 dagen
- Payoutfrequentie
- Eerste opname 14 dagen na het verkrijgen van het gefinancierde account, daarna elke twee weken; minimale opname $150
- Max. allocatie
- 500 K
- Betaalmethoden
- Crypto (USDT/USDC) en Rise
Scaling plan: Ja
Platforms en instrumenten van The5ers
Platforms en instrumenten
MT5cTraderTradingView
Instrumenten
ForexIndicesMetalenFutures
Landen die The5ers toelaat
Accepteert Nederlandse traders: Ja
Uitgesloten landen
Afghanistan, Belarus, Burundi, Centraal-Afrikaanse Republiek, Cuba, Eritrea, Iran, Irak, Israël, Libanon, Libië, Myanmar (Birma), Noord-Korea, Rusland, Somalië, Soedan, Syrië, Venezuela en Jemen
KYC verplicht: Ja
Onze volledige review van The5ers
Op onze zes beoordelingspijlers behaalt The5ers 98 van de 100 voor de eerlijkheid van de regels. Dat is haar beste score, net vóór de 96 voor vertrouwen — maar het verschil met de rest van de tabel is duidelijk: de prijs zakt naar 62, de handelsvoorwaarden naar 73. Die grote spreiding beschrijft de firm vrij goed — een reglement van zeldzame helderheid, gebouwd op een smal aanbod en een prijsraster dat we niet volledig hebben kunnen verifiëren.
The5ers: negen jaar actief, en een leiding waarover onze bronnen het oneens zijn
De firm werd in 2016 in Israël opgericht onder de naam The 5%ers en behoort tot de oudste forex prop firms die nog actief zijn. In een sector waarin de meeste namen hun derde verjaardag niet halen, is negen jaar continuïteit op zichzelf een gegeven, en dat is wat onze vertrouwensscore naar 96 van de 100 tilt. Het publieke sentiment volgt: 4,7 op Trustpilot voor 36.279 reviews.
Gil Ben Hur is de oprichter. Over de identiteit van de huidige bestuurder zijn onze bronnen het niet eens — sommige noemen Saul Lokier als CEO. We hebben dat niet beslecht, en we melden het liever dan willekeurig een versie te kiezen. Meer in het algemeen staat onze vertrouwensindex voor dit profiel op medium, niet op high: verschillende waarden steunen op één enkele bron. Verderop lees je welke.
Eén detail in onze gegevens over beperkingen verdient aandacht: Israël staat bij de 19 uitgesloten landen, dus het land van de hoofdzetel zelf. Deze lijst kon niet opnieuw bij de officiële bron worden gecontroleerd en is waarschijnlijk niet volledig. Frankrijk komt er niet op voor. De minimumleeftijd is 18 jaar en KYC is verplicht.
Vier programma’s bij The5ers, waarvan er maar één publieke prijzen heeft
High Stakes is het hoofdtraject, in twee fasen, van $2.500 tot $100.000. Doelen van 10% en daarna 5%, dagelijks verlies op 5%, maximaal verlies op 10%, minimaal drie winstgevende dagen, hefboom 1:100, geen tijdslimiet en geen consistentieregel. De kosten worden terugbetaald.
Hyper Growth en Pro Growth zijn formats in één fase: 10% doel, 3% dagelijks verlies, 6% stop-out, hefboom teruggebracht tot 1:30. De eerste gaat van $5.000 tot $50.000, de tweede stopt bij $20.000. Bootcamp is een traject in drie treden — $20.000, $100.000 en daarna $250.000 — met 6% doel per fase, 5% drawdown en een verplichte stop-loss op elke positie; voor dit format is geen dagelijks verlies gepubliceerd.
Wat de prijzen betreft, moeten we precies zijn, want daar zet je je geld in. Ons High Stakes-raster loopt van $39 (account van $5.000) tot $545 (account van $100.000), via $78, $195 en $309. Alleen $78 en $545 zijn bevestigd door meerdere bronnen te vergelijken. De bedragen van $39, $195 en $309 komen uit één enkele bron en moeten nog worden gecontroleerd. De prijs van het account van $2.500 staat niet in onze gegevens, net zomin als die van Hyper Growth, Pro Growth en Bootcamp. Daar komt bij dat vergelijkers nog oude rasters tonen — accounts van $20.000 en $60.000, prijzen tot $875 — die verouderd zijn. Neem geen van deze cijfers voor zoete koek aan, ook de onze niet.
De statische drawdown van The5ers, regel voor regel toegepast
Alle vier de programma’s gebruiken een statische drawdown. Dat is het kenmerk dat de score van 98 voor de regels verklaart, en het verdient het om in euro’s te worden vertaald in plaats van in principes.
Op een High Stakes-account van $100.000 legt de limiet van 10% op de dag van aankoop een drempel vast op $90.000. Die drempel beweegt nooit meer. Laat het account oplopen tot $112.000, zak terug naar $91.000: je bent nog steeds in het spel. Bij een trailing drawdown zou hetzelfde verloop je veel eerder hebben geëlimineerd, omdat elke nieuwe top de drempel onder je voeten omhoog zou hebben geschoven. Concreet geeft de statische variant je het recht om je winst in te leveren zonder eraan onderdoor te gaan — precies de situatie waarin een trader zich bevindt na een goede reeks gevolgd door een opeenvolging van verliezen.
Tel daarbij het ontbreken van een aftelklok en het ontbreken van een consistentieregel op High Stakes: je kunt drie weken op je setup wachten en daarna het grootste deel van het doel in twee sessies halen. Weinig firms staan beide toe.
Bij The5ers is de rekensom niet dezelfde per programma
Dit is het punt dat verkooppagina’s niet naar voren schuiven. Op High Stakes moet je in fase 1 10% genereren met 10% speelruimte: de verhouding is één op één. In fase 2 zakt het doel naar 5% terwijl de drempel op 10% blijft — de verhouding wordt twee op één in je voordeel. Het is een traject dat makkelijker wordt naarmate je vordert.
Hyper Growth en Pro Growth werken omgekeerd. Daar moet je 10% winst maken met slechts 6% maximaal verlies, een ongunstige verhouding, met daarbovenop een dagverlies dat is aangescherpt tot 3%. Op een Hyper Growth-account van $50.000 betekent dat $5.000 te winnen, $3.000 totale marge en $1.500 maximaal dagverlies. En de hefboom zakt van 1:100 naar 1:30, wat de positiegrootte bij gelijke volatiliteit verkleint. Eén fase in plaats van twee betekent niet eenvoudiger.
Tussen de twee zit een structureel verschil: op Hyper Growth schort het raken van de daglimiet alleen de handelsdag op. Op Pro Growth sluit het het account. Pro Growth vereist bovendien drie winstgevende dagen en begint met een verdeling van 75% in plaats van 80%. Twijfel je tussen deze twee formats, dan is de vraag niet de prijs, maar deze.
De dertigdagenclausule van The5ers
Een account wordt gesloten na 30 opeenvolgende dagen zonder één enkele trade, gefinancierde fase inbegrepen. Dat is geen challengeregel, het is een permanente regel. Een gefinancierde trader die langdurig op vakantie gaat, ziek wordt of besluit te wachten op gunstiger marktomstandigheden, verliest zijn account zonder ook maar één risicolimiet te hebben overschreden. Het is bij deze firm de belangrijkste reden voor accountverlies die niets met prestaties te maken heeft, en ze is kinderlijk eenvoudig te vermijden — op voorwaarde dat je het weet.
Uitbetaald krijgen bij The5ers: twee kanalen, geen drie
De payoutpijler scoort 91, en dat verdient hij inhoudelijk. De eerste opname volgt 14 dagen na het verkrijgen van het gefinancierde account, daarna om de twee weken. De verdeling begint bij 80% en loopt op tot 100%, met vaste betalingen, via het scaling plan. De maximale allocatie is $500.000 — het bedrag van $4 miljoen dat bij sommige vergelijkers circuleert, is niet bevestigd op de officiële website, bouw je project er niet op.
De wrijving zit elders. Opnames gebeuren uitsluitend in crypto of via Rise: geen klassieke bankoverschrijving. Heb je geen crypto-wallet en geen Rise-account, dan moet je er een openen vóór je eerste payout, met de conversie en de fiscaliteit die dat in Frankrijk met zich meebrengt. De minimale opname is $150, wat bij een split van 80% overeenkomt met $187,50 brutowinst — verwaarloosbaar op een account van $100.000, maar reëel op een account van $5.000, waar je 3,75% rendement nodig hebt om de drempel te halen.
Wat het reglement van The5ers niet publiceert
Onze score van 73 voor de handelsvoorwaarden komt voort uit twee dingen. Ten eerste het verhandelbare universum: forex, indices, metalen en futures, zonder crypto of aandelen. De platforms zijn MT5, cTrader en TradingView — Amerikaanse klanten hebben alleen toegang tot TradingView. Match-Trader en DXtrade, die sommige overzichten vermelden, worden niet aangeboden. Daarnaast bestaat er een apart futuresaanbod, met de programma’s Basecamp en Rebate in $25.000 en $50.000, op een eigen platform.
Ten tweede een documentaire leemte. We hebben geen gepubliceerd standpunt gevonden over handelen tijdens aankondigingen, Expert Advisors, scalping, hedging, of het aanhouden van posities overnight of in het weekend. Alleen copy trading is uitdrukkelijk beperkt. Het type spread en de hoogte van de commissie zijn evenmin gepubliceerd. Een niet-gepubliceerde regel is geen afwezige regel: ze kan in de algemene voorwaarden staan en na een winst tegen je worden ingeroepen.
The5ers: voor wie, en voor wie niet
The5ers past bij de geduldige forextrader die een voorspelbaar risicokader wil: geen aftelklok, geen plafond op zijn beste dagen, een drempel die eens en voor altijd vastligt. Het High Stakes-format, met terugbetaling van de kosten en een lage instapprijs, is het beste toegangspunt voor een eerste challenge bij deze firm.
Ze past slecht bij wie crypto of aandelen tradet, bij wie zijn payouts per bankoverschrijving moet ontvangen, bij wie met tussenpozen tradet met lange pauzes, en bij wie een allocatie boven $500.000 nastreeft. De formats in één fase zijn, ondanks hun schijnbare eenvoud, voorbehouden aan traders die een krappe winst/risicoverhouding kunnen aanhouden met een hefboom van 1:30.
Wat je op de website van The5ers moet controleren voordat je betaalt
Allereerst de exacte prijs van het product dat je op het oog hebt: drie van de vijf prijzen in ons raster steunen op één enkele bron. Daarna de stand van de lijst met beperkte landen, die we niet bij de bron hebben kunnen hercontroleren. Vervolgens, als je voor een format in één fase kiest, wat de daglimiet in gang zet — opschorting of sluiting, het antwoord verschilt per programma. En ten slotte de handelsregels die niet in onze gegevens zijn gepubliceerd: zoek het officiële standpunt over nieuws, robots en scalping op voordat je $545 inzet, niet nadat je eerste payout is geweigerd.
Gegevens geverifieerd op 28 augustus 2026.
The5ers in cijfers
Incidenten en controverses rond The5ers
Geen gedocumenteerd incident.
Wijzigingsgeschiedenis van The5ers
- Prijstabel van High Stakes bijgewerkt: accounts van $2.500 tot $100.000. De vroegere niveaus van $20.000 en $60.000 die sommige vergelijkingssites nog tonen, worden niet meer aangeboden.
Alternatieven voor The5ers
Wat de geverifieerde bronnen zeggen
4,7 op basis van 36.279 Trustpilot-reviews · Vertrouwen en trackrecord 96/100
Geverifieerd op 28 augustus 2026
« The5ers past bij de geduldige trader die een overzichtelijk en voorspelbaar risicokader wil, zonder aftelklok en zonder plafond op zijn goede dagen. Het past slecht bij wie crypto of aandelen verhandelt, of bij wie zijn payouts per bankoverschrijving wil ontvangen. »
Oordeel van het profiel · score 86/100
- the5ers.com/high-stakes/
- the5ers.com/hyper-growth/
- the5ers.com/the5ers-scaling-program-how-funded-traders-grow-their-capital/
- propfirmsfinder.com/prop-firm/the5ers/challenges/
6 bronnen geciteerd in dit profiel
Veelgestelde vragen over The5ers
Is The5ers oplichting?
Wat is de instapprijs bij The5ers?
Hoe snel betaalt The5ers uit?
Welke drawdownregels gelden bij The5ers?
Accepteert The5ers Nederlandse traders?
Wat zijn de belangrijkste regels van de challenge van The5ers?
Bronnen over The5ers
- https://the5ers.com/high-stakes/
- https://the5ers.com/hyper-growth/
- https://the5ers.com/the5ers-scaling-program-how-funded-traders-grow-their-capital/
- https://propfirmsfinder.com/prop-firm/the5ers/challenges/
- https://proptradingvibes.com/blog/the5ers-faq
- https://propfirmmatch.com/prop-firm-challenges/the-5-ers---high-stakes-challenge---2-steps-10k