Przejdź do treści głównej
FundedNext FundedNext Futures Bezpośrednie starcie · Porównane kryteria: 33

FundedNext vs FundedNext Futures: którą prop firmę wybrać w 2026 roku?

FundedNext wygrywa to porównanie (10 do 4). FundedNext Futures pozostaje dobrym wyborem dla traderów, których priorytety odbiegają od przeciętnych.

Zweryfikowano
Strona główna FundedNext: nagłówek „We sponsor your trading journey” na czarnym tle, ocena Trustpilot z ponad 73 000 opinii, nagrody w 24 h i wsparcie w 44 językach
FundedNext

FundedNext

Forex / CFD · Futures · Krypto Trustpilot 4,5 / 5 (77 234 opinii)

FundedNext, działająca na rynku forex i CFD, opiera się tylko na dwóch ścieżkach: Stellar 1-Step (cel 10%, maksymalna strata 6%) i Stellar 2-Step (8%, a potem 5%, maksymalna strata 10%). Obie mają statyczny drawdown, brak limitu czasu i zwrotne opłaty. Cena jest wysoka, a profit split 95% wymaga płatnej opcji — bazą umowną pozostaje 80%.

Wygrane kryteria: 10 / 33

Strona główna sekcji futures serwisu FundedNext: nagłówek „Trade index futures and get rewarded”, ilustracja czarnych płyt i baner z rabatem na Rapid
FundedNext Futures

FundedNext Futures

Futures Trustpilot 4,5 / 5 (77 234 opinii)

Uruchomiony w kwietniu 2025 roku dział futures FundedNext działa wyłącznie w modelu jednoetapowym, na Tradovate, NinjaTraderze i TradingView. Współistnieje pięć programów, wszystkie z trailing drawdownem end-of-day, bez opłat aktywacyjnych i od 69,99 $ za konto Flex 50 000 $. W zamian: wszystko musi zostać zamknięte przed 15:10 czasu chicagowskiego.

Wygrane kryteria: 4 / 33

Cena przy tej samej wielkości konta

Najtańsza ewaluacja dla konta 100 K.

FundedNext FundedNext

549,99 USD

FundedNext Futures FundedNext Futures

129,99 USD

FundedNext vs FundedNext Futures (2026): porównanie
Pełne porównanie FundedNext FundedNext FundedNext Futures FundedNext Futures
Zaufanie
Ocena 85/100 ✓ 76/100
Trustpilot 4.5/5 4.5/5
Rok założenia 2022 2022
Siedziba AE AE
Ceny
Cena wejścia 59,99 USD ✓ 69,99 USD
Cena konta 100 K 549,99 USD 129,99 USD ✓
Zwrot opłaty Tak —
Cena resetu — 91,99 USD
Wielkości kont 200 K ✓ 150 K
Zasady
Etapy 2 1 ✓
Cel zysku 8 % 6 % ✓
Maks. strata dzienna 5 % ✓ 2 %
Maks. całkowity drawdown 10 % ✓ 4 %
Typ drawdownu Statyczny ✓ Trailing (na koniec dnia)
Limit czasu Bez limitu Bez limitu
Zasada konsekwencji (consistency) Nie ✓ 40
Min. liczba dni tradingowych 5 —
Payouty
Profit split 80 % 90 % ✓
Maks. profit split 95 % 95 %
Pierwszy payout 5 dni —
Częstotliwość payoutów Stellar 1-Step: pierwsza wypłata po 5 dniach roboczych, potem co 5 dni roboczych. Stellar 2-Step: pierwsza wypłata po 21 dniach, potem co 14 dni codziennie (Rapid Daily), co 3 dni (Rapid Pro), co 5 dni referencyjnych (Flex i Legacy)
Metody wypłat — rise i crypto
Scaling plan Tak —
Maks. alokacja 300 K ✓ 150 K
Trading
Platformy i instrumenty mt4, mt5, ctrader, match-trader ✓ tradovate, ninjatrader, tradingview
Instrumenty fx, indices, metals, energy, crypto ✓ futures
Dźwignia 1:30 na forex w Stellar 1-Step (sprawdzone na oficjalnej stronie); deklarowane 1:100 na forex w Stellar 2-Step —
Trading na newsach — —
Pozycje przez weekend — Nie
Roboty / EA Tak —
Copy trading Ograniczone —
Scalping — Tak
Hedging — —

FundedNext Wybierz FundedNext, jeśli…

  • Celujesz w dużą skalę: alokacja rośnie do 300 K.
  • Twój budżet jest głównym ograniczeniem: cena wejścia zaczyna się od 59,99 USD, poniżej FundedNext Futures.
  • Chcesz drawdownu, który policzysz w pamięci: limit jest ustalony na podstawie salda początkowego i nigdy się nie przesuwa, gdy konto rośnie.
  • Twoje wyniki skupiają się w kilku dobrych sesjach: żadna zasada konsekwencji nie ogranicza udziału jednego dnia w całkowitym zysku.

FundedNext Futures Wybierz FundedNext Futures, jeśli…

  • Potrzebujesz platformy, której nie ma w FundedNext: tradovate, ninjatrader, tradingview.
  • Chcesz najkrótszej drogi do finansowania: etapy ewaluacji 1 wobec 2 w FundedNext.

Nasza analiza

Zasady ryzyka w bezpośrednim starciu

FundedNext stosuje drawdown statyczny ograniczony do 10%, z dziennym limitem 5%. FundedNext Futures stosuje drawdown trailing (na koniec dnia) ograniczony do 4%, z dziennym limitem 2%. To różnica o najpoważniejszych konsekwencjach między nimi. Drawdown statyczny mierzy się raz, od salda początkowego, i nigdy się nie przesuwa; trailing drawdown podąża za Twoim equity w górę, więc seria zyskownych transakcji podnosi próg, poniżej którego nie możesz już zejść. Trailing intraday jest jeszcze surowszy, ponieważ podąża za niezrealizowanymi szczytami osiągniętymi w trakcie sesji: zysk, który nigdy nie został zrealizowany, może trwale podnieść Twój próg straty.

Porównanie warunków payoutów

FundedNext przekazuje traderowi 95% zysków, pozwala na pierwszą wypłatę po 5 dniach, a następnie wypłaca Stellar 1-Step: pierwsza wypłata po 5 dniach roboczych, potem co 5 dni roboczych. Stellar 2-Step: pierwsza wypłata po 21 dniach, potem co 14 dni. FundedNext Futures przekazuje traderowi 95% zysków, a następnie wypłaca codziennie (Rapid Daily), co 3 dni (Rapid Pro), co 5 dni referencyjnych (Flex i Legacy). Częstotliwość payoutów zasługuje na tyle samo uwagi co sam split: nieco niższy udział wypłacany co dwa tygodnie kumuluje się szybciej niż efektowny procent zablokowany za miesięcznym cyklem i późną pierwszą wypłatą.

Platformy i instrumenty

FundedNext jako jedyna z dwóch oferuje mt4, mt5, ctrader, match-trader. FundedNext Futures obsługuje tradovate, ninjatrader, tradingview, czego brak u konkurentki. Wybór platformy nie jest kosmetyczny: zależą od niego egzekucja zleceń, dostępne typy zleceń i niezawodność Twojej automatyzacji, a zmiana w trakcie ewaluacji rzadko jest możliwa.

Zaufanie i długowieczność

Na Trustpilot mają odpowiednio 4.5/5 i 4.5/5. Nasz filar zaufania przyznaje im 81/100 i 81/100, uwzględniając staż, przejrzystość podmiotu i publiczne dowody wypłat. W branży, w której żaden regulator finansowy nie nadzoruje tych ewaluacji, długowieczność i weryfikowalna historia payoutów są tym, co najbardziej przypomina gwarancję.

Koszt wejścia

FundedNext startuje od 59,99 USD wobec 69,99 USD w FundedNext Futures — to umiarkowana różnica przy najmniejszym koncie. Przy referencyjnej wielkości 100 K porównanie wypada tak: 549,99 USD w FundedNext wobec 129,99 USD w FundedNext Futures. Wyświetlana cena rzadko jest rzeczywistym kosztem: liczy się cena resetu po niepowodzeniu, to, czy opłata jest zwracana przy pierwszym payoucie, oraz istnienie opłaty aktywacyjnej przy przejściu na konto finansowane. Porównaj te trzy pozycje w tabeli powyżej, zanim zdecydujesz wyłącznie na podstawie ceny wywoławczej.

Inne porównania

Najczęstsze pytania

FundedNext czy FundedNext Futures: którą wybrać?
FundedNext wygrywa w 10 z 33 porównanych kryteriów, wobec 4 dla FundedNext Futures. Ranking zależy jednak od tego, czemu nadajesz wagę: koszt wejścia, model drawdownu i szybkość payoutów nie wskazują tego samego kierunku dla wszystkich profili.
Która z nich jest tańsza?
FundedNext, z ceną wejścia 59,99 USD wobec 69,99 USD. Zanim wyciągniesz wnioski, sprawdź cenę resetu i zwrot opłaty przy pierwszym payoucie: te dwie pozycje często odwracają ranking.
Która ma łagodniejszy drawdown?
FundedNext, ponieważ drawdown statyczny lub trailing na koniec dnia zostawia więcej marginesu niż trailing intraday, który podąża za niezrealizowanymi szczytami osiągniętymi w trakcie sesji.
Która oferuje większe konta?
FundedNext, do 200 K wobec 150 K. Pamiętaj, że większe konto oznacza też wyższy drawdown w wartościach bezwzględnych, którego trzeba przestrzegać.
Czy można korzystać z obu jednocześnie?
Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć konta w dwóch różnych firmach — wielu traderów na kontach finansowanych tak robi, by rozproszyć ryzyko, że firma zmieni zasady lub opóźni payout. Zwykle zabronione jest natomiast powielanie tych samych transakcji między kontami: większość firm uznaje to za copy trading i może anulować payout. Sprawdź warunki każdej z nich w tym konkretnym punkcie.

Naprawdę zweryfikowane zniżki

Żaden kod promocyjny nie jest publikowany, dopóki nie zostanie sprawdzony na stronie firmy. Niezweryfikowana zniżka się tu nie pojawia.

Zobacz zniżki